Přeskočit na obsah

Další univerzitní hvězda na obzoru

V minulém týdnu se konal vrchol podzimní univerzitní sezony. Od 4 do 7.11. se v Barnes Tennis Center v San Diegu hrálo tzv “ 2021 ITA National Fall Championship”.

Pozváno bylo 32 nejlepších univerzitních hráčů ale samozřejmě někteří dali přednost ITF turnajům (např. Ben Shelton a další) Klíč byl 2 nejlepší hráči za region (ITA je rozdělena do 12 regionů) a pak různé WC či semifinalisti Mens All American turnaje.

Nasazenou jedničkou byl Clement Chidekh z Washingotnu, dvojkou Arthur Fery ze Stanfordu, trojkou August Holmgren ze San Diega a čtyřkou Stefan Dostanič z USC.

V semifinále porazil Holmgren Chidekha 60,16,63 a Fery našeho Matěje Vocela 75,46,75. Vítězem se nakonec stal Holmgren který porazil Feryho 64,36,75

Turnaj ve 4hře vyhrál opět pár Vocel/Cash který vyhrál i předtím turnaj v Tulse. Je vidět, že Vocel si v USA vede velmi dobře.

A kdo je vlastně August Holmgren?

Je to tenista z Dánska a je mu 23let (narodil se 22.4.1998) Měří 188cm a váží 83kg, je to pravák a hraje obouručný backhand. Hraje v USA za University of San Diego. V žebříčku ATP mu nyní patří 817 místo.

Dánsko už reprezentoval v DC (bilance 3-0)  když debutoval v roce 2017 (v 18letech) kdy za rozhodnutého stavu porazil Bratholma z Norska. A pak letos v září hrál s Thajskem a porazil Samreje 36,75,62 a Trongcharoelchaikula 64,64.

V juniorech se dostal na 78 místo když měl bilanci 20-13.

Na okruhu letos byl v ČF v Monastiru, SF Frederiksbergu a ve finále v Vejle. Porazil třeba Rosekranze, Kypsona nebo Mridhu. Ale největšího úspěchu dosáhl na „domácím“ ATP turnaji v San Diegu. V kvaldě porazil 75 hráče světa Thompsona, pak nestačil 76 (7) ve 3setu na Carusa ale postoupil jako LL. S Dimitrovem pak prohrál 61,61 ale stejně to pro něj byl top turnaj a škola.

Na škole loni skončil v žebříčku na 43 místě s bilancí 16-4. Letos už byl ve finále na ITA Mens All American Championship v Tulse kde prohrál ve finále se Sheltonem.

Další zajímavosti

STŘEDNÍ ŠKOLA/KLUB

Do San Diega přišel jako hráč na 1. místě v dánském žebříčku juniorů, na 4. místě v dánském žebříčku mužů a 83. junior světa.

V roce 2016 se dostal do finále dánského mistrovství mužů.

Vyhrál dánský venkovní juniorský šampionát (2016)

Vyhrál šampionát ITF Grade 2 ve dvouhře v Oberentfelden ve Švýcarsku (2016)

Dostal se do semifinále mistrovství ITF Grade 2 ve dvouhře v Pratu, Itálie (2016)

Semifinalista na mistrovství ITF Grade 1 ve dvouhře v Ibarra, Ekvádor (2016)