Přeskočit na obsah

Jablonec future – Šafránek a Šátral z formy

Po delší době napíšu i blog z turnaje který jsem navštívil. Dnes jsem se zajel podívat do Jablonec na M25 future. Nemám úplně prostor psát slohové cvičení a tak napíšu spíše pár postřehů

Cias – Reček

O tomto zápase jsem už trochu psal v analýze. Cias mě docela zklamal. Reček byl lepším hráčem, bohužel nedohrál zápas kde vedl 76,52. Ale myslím že Reček je slušný hráč a třeba se mu podaří prorazit

Reček

Cuevas – Nijboer

Tento zápas mě dost zklamal. Cuevas dost chyboval a pustil vedení ve druhém setu kdy myslím minimálně dvakrát vedl s breakem. Ale pak vždy začal kupit chyby. Škoda že jde na Forejtka kde není žádný kurz

Cuevas

Pátý – Spec

Daniel Pátý mě docela překvapil. Věděl jsem že měří určitě tak 2m (nikde jsem nenašel přesnou výšku) ale je opravdu velký 😊 Ale na jeho výšku měl velmi dobrý pohyb a řekl bych že byl lepším hráčem. Škoda že tento zápas nezvládl, Spec nic nepředvedl. Odehrál zde slušný turnaj, hlavně skalp Brouwera ve 2kole kvaldý je dobrý

Pátý – Spec

Papík – Rikl

O tomto zápase jsem také psal už v analýze. Ani jeden se mi nelíbil, byl to zápas dost chyb a je vidět že oba dva se vracejí po zranění ale ještě to není ono. Ale Patrik je velmi dobrý hráč, snad zdravý vydrží a dostane se do toho. Jsem zvědavý jak dopadne se Zukasem

Rikl

Eriksson – Oliel

Tento zápas mě potěšil. Analyzoval a dával jsem Oliela který odehrál velmi dobrý zápas. I když je fakt, že na to jaký byl výsledek Eriksson měl dost šancí ale Oliel vždy skvěle zaservíroval nebo dal lajnu. A to Eriksson úplně psychicky nedal. Hlavně vždy na začátku setů měl Eriksson šance – třeba měl bb na 2:0 tak bůhví jak by to jinak dopadlo. Ale jinak velmi kvalitní výkon Oliela

De Jong – Oliveira

Druhý zápas co mě potěšil. De Jong hrál moc pěkně. Viděl jsem ho prvně a vypadal dobře. Není na tenis z největších, má „jen“ 180cm ale od zadu velmi solidní. Ale bylo to hlavně o Oliveirovi. Ten nechápu že měl chvíle kdy se snažil zakončit druhým úderem a hrozně se vyházel. I když na konci to bylo velmi těsné, Oliveira měl SB v TB za stavu 65 a velmi dobře rozehraný míč. Oliveira už byl i break dole ve 2setu, ale dostal se do zápasu když DeJong řekl rozhodčímu na umpiru když Oliveira neposlal dost rychle míč na druhou stranu „What is he doing“ a na to Oliveira proč nemluví přímo k němu, naštval se a dost se zlepšil. Naštěstí to neotočil

De Jong

Paulson – Cachin

Paulsona jsem viděl prvně naživo a udělal na mě velký dojem. Agresivní hra od zadu, dobré returny a pohyb. Moc se mi líbil a jsem rád že k našim mladíkům jako je Macháč, Lehečka, Forejtek určitě do budoucna se přidá i Paulson

Paulson

Paulson matchball

A nyní dva o kterých mluvím v názvu

Šátral – Lindell

Honza Šátral se snaží bojuje a forma není nejlepší. Už ve 2setu byl dvakrát break dole ale vždy se vrátil a set vyhrál ale ve 3setu dominoval Lindell. Ten hraje solidní tenis. Ale je vidět že si Honza úplně nevěří, často si na něco stěžoval a dával najevo nespokojenost se svým výkonem. Vtipný moment byl, když v jednom gamu dal 2 prasata díky kterým Lindella ve 2setu breakl ale oba to vzali s humorem. Šátral pak řekl anglicky Lindellovi že konečně na něj našel taktiku 😊

Šátral

Oliveiri – Šafránek

Zde už nevím koho by Vašek mohl porazit. Oliveiri je z Argentinců co jsou v Jablonci určitě ten nejslabší. Nic moc nepředvedl ale Šafránek bojuje sám se sebou. Za zápas mohl tak 20x hodit s raketou, pořád je s něčím nespokojený, od kurtu, dopadu míče na lajnu, či že jde moc do rizika atd. Přijde mi že moc neví jak se z té krize dostat. Během zápasu několikrát řekl že už letos nemá smysl hrát když je takhle tragický. Samozřejmě to bylo v emocích, uvidíme zda nastoupí v Pardubicích, myslím že ano ale bude to mít hodně těžké s touto formou a psychickou nepohodou něco uhrát. A bohužel ani to že se po delší době oholil nepomohlo 🙂